Wykładowcy

Krzysztof Gawecki, SGS

Krzysztof GraweckiPrezes zarządu iQuelle Systemy Zarządzania Sp. z o.o., spółki zajmującej się szkoleniami, wdrażaniem i audytowaniem systemów zarządzania, w tym systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO/IEC 27001:2005, ciągłością działania ISO 22301:2012 oraz Contact Centre EN 15838.

Z wykształcenia prawnik oraz filolog języka angielskiego. Pracował w sektorze ubezpieczeniowym, gdzie prowadził wiele dużych projektów organizacyjno-informatycznych. Od lat współpracuje z wiodącymi jednostkami certyfikacyjnymi (m.in. SGS, BSI) jako audytor wiodący ISO/IEC 27001:2005, ISO 22301:2012 i EN 15838. Prowadził liczne audyty bezpieczeństwa w Polsce i za granicą, szkolenia z zakresu szacowania i zarządzania ryzykiem oraz wiele kursów na audytora wiodącego ISO/IEC 27001. Współtwórca autorskiego oprogramowania służącego do doskonalenia organizacji oraz zarządzania ryzykiem.

Specjalizuje się w szkoleniach, audytach i doradztwie w zakresie bezpieczeństwa informacji oraz ciągłości działania. Zajmuje się również opracowywaniem i opiniowaniem oprogramowania oraz rozwiązań e-learning w zakresie zarządzania jakością, BHP, środowiskowym, bezpieczeństwa informacji i ciągłości działania.

Antoni Kleniewski, SGS, Kleant

Antoni KleniewskiInżynier z wieloletnim doświadczeniem pracy w przemyśle, wieloletni zarejestrowany audytor wiodący kilku systemów zarządzania, autor artykułów i opracowań zawsze pokazujących praktyczne podejście do systemów zarządzania ważne dla kierownictwa, przyjazne dla pracowników i oczekiwane przez wszystkie strony zainteresowane. Wykładowca - pasjonat.

Inżynier elektronik – specjalność komputerowa technika pomiarowa. Praca zawodowa – 35 lat w przedsiębiorstwie produkcji systemów i elementów automatyki przemysłowej na wielu stanowiskach. Praktyka i szkolenia w dziedzinie zarządzania produkcją i zarządzania jakością w firmach w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. W ostatnich 10 latach praca w jednostce certyfikacyjnej i realizacja blisko 780 audytów certyfikacyjnych i kontrolnych w dziedzinie zarządzania jakością, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzania środowiskowego i zarządzania odpowiedzialnością społeczną. W tym czasie realizacja kilkuset szkoleń audytorów wewnętrznych i pełnomocników systemów zarządzania zgodnych z normami ISO9001, ISO 14001, PN-N-18001/OHSAS 18001. Od dwóch lat prowadzi działalność gospodarczą i świadczy usługi dla renomowanych jednostek certyfikacyjnych. Pomaga skutecznie wdrożyć systemy zarządzania. Publikuje artykuły w Problemach Jakości.

Marta Kołodziej-Hajdo, WZ AGH

Marta HajdoAbsolwent i pracownik dydaktyczny Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie. Obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Ekonomii, Finansów i Zarządzania Środowiskiem.

Pełni również z sukcesem funkcję trenera i współpracownika wielu firm doradczych i szkoleniowych. Prowadzi warsztaty, szkolenia dla pracowników, zarządów i wyższej kadry menedżerskiej z zakresu: rachunkowości finansowej, finansów przedsiębiorstwa, podstaw rachunkowości zarządczej i controllingu, wyceny przedsiębiorstwa, analizy finansowej, planowania finansowego.

Robert Marchewka, SAINT-GOBAIN

Robert MarchewkaWCM Manager w Saint-Gobain Sekurit Hanglas Polska w Dąbrowie Górniczej. Jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej i Śląskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów dotyczących wdrażania zintegrowanych systemów zarządzania na bazie norm ISO oraz metodologii LEAN, TPM i Six Sigma. Jest certyfikowanym Green Beltem (Saint-Gobain), Black Beltem (GE, Saint-Gobain). Posiada również doświadczenie na stanowisku Master Black Belt (TRW Automotive). Jako Manager ds. wdrażania Lean i Six Sigma współpracował z wieloma renomowanymi firmami doradczymi jak Rath&Strong, WCTT (obecnie LEI Polska), Shingijutsu oraz Solving Efeso.

Specjalizuje się w tzw. "twardych" narzędziach analizy danych i rozwiązywania problemów zawartych w metodologiach LEAN i Six Sigma (OEE, MSA, SPC, DOE, analizy regresji, testowanie hipotez, itd).

Tomasz Nalepka, SGS

Auditor wiodący systemów zarządzania na zgodność z normami ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001/ PN-N 18001. Wykładowca na uczelniach wyższych oraz trener na kursach z systemów zarządzania. Rzeczoznawca Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych.

Ukończył Wyższą Szkołę Ekonomii i Administracji w Bytomiu na kierunku Administrowanie podmiotami sektora publicznego, gdzie zdobył wiedzę z zakresu prawa ekonomii i zarządzania, potrzebną do pracy auditora. Wcześniej natomiast ukończył szkołę budowlaną, dzięki czemu zdobył wymaganą wiedzę techniczną. Nieustannie rozwija swoje kwalifikacje, w związku z czym ukończył również Studia Podyplomowe z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy na Politechnice Śląskiej. Pracował w Przedsiębiorstwie Komunalnym, w którym wdrażał system zarządzania środowiskowego. W dalszych latach konsultował wdrażanie systemów zarządzania w firmach z różnych branż, a następnie został auditorem tych systemów. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w zakresie wdrażania oraz auditowania systemów zarządzania, prowadzi kursy dla przyszłych auditorów oraz studia podyplomowe dla Pełnomocników na takich uczelniach jak: AGH w Krakowie, UWM w Olsztynie, SGGW w Warszawie, Politechnika Białostocka, czy Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu.

Specjalizuje się w problematyce środowiskowej, Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz jakości. Przeprowadzał konsultacje w firmach działających w różnych branżach m.in.: administracji publicznej, komunalnej, metalowej, budowlanej, transportowej, szkołach i instytucjach szkoleniowych, przedsiębiorstwach handlowych i usługowych. Podczas konsultacji, auditów i szkoleń zwraca uwagę na problem zrównoważonego rozwoju, nowoczesnych metod zarządzania jakością oraz wspiera metody poprawiające bezpieczeństwo pracy. Ukończył również kurs na Auditora Wiodącego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) wg normy ISO 27001.

Joanna Tylec, SGS

Artur Zdebiak, SAINT-GOBAIN